Rok Szkolny 2021/2022

Wycieczka przedmiotowa ekonomistów

26 października 2021 grupa ekonomistów z klasy 3EM odwiedziła z opiekunem grupy Anną Fudzińską Biuro Rachunkowe pani Izabelli Andrzejczak. Zobaczyliśmy jak w praktyce wykorzystać naszą wiedzę teoretyczną. Poznaliśmy obsługę oprogramowania Symfonia, wprowadzaliśmy faktury zakupu i sprzedaży do księgi przychodów i rozchodów. Ewidencjonowaliśmy podatek Vat naliczony i należny w rejestrach zakupu i sprzedaży Vat. Sporządzaliśmy JPK-V7M.
Spotkaliśmy tam byłą uczennicę naszej szkoły, która skończyła nasze technikum ekonomiczne i od dwóch lat pracuje w tym biurze rachunkowym.
Dziękujemy bardzo Pani Izie za tak miłe przyjęcie i możliwość sprawdzenia naszej wiedzy w praktyce.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

W dniu 26.10.2021r. w naszej szkole gościliśmy Panie Joannę Radecką oraz Lucynę Żwawiak-Drop – pracownice Banku Spółdzielczego
w Czarnkowie Oddział w Rogoźnie, które przeprowadziły prelekcję dla klas 1, 3 i 4 na temat cyberbezpieczeństwa.
W ramach spotkania uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z zakresu zarówno bankowości, jak i zagrożeń istniejących
w cyberprzestrzeni. Została przybliżona działalność Banku Spółdzielczego w Czarnkowie, idea spółdzielczości, znaczenie wzajemnej pomocy oraz wspieranie lokalnych inicjatyw. W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. phishingu, smishingu, pharmingu, a także jakimi działaniami posługują się przestępcy i jak uchronić się przed ich atakiem. Panie z Banku opowiedziały również jak bezpiecznie dokonywać płatności elektronicznych, aby nie stać się ofiarą kradzieży danych osobowych i pieniędzy zgromadzonych na koncie. Prezentację urozmaicały videoporadniki z konfigurowania i użytkowania Google Pay oraz Apple Pay.
Podczas spotkania przedstawiona została oferta Banku skierowana specjalnie do uczniów, czyli konto młodzieżowe, w ramach którego mogą bez żadnych opłat korzystać z bankowości elektronicznej oraz nowoczesnej karty płatniczej SGB. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, dlaczego warto mieć konto bankowe i jakie korzyści płyną z posiadania konta młodzieżowego w pakiecie z aplikacją mobilną, Blikiem oraz cyfrowym portfelem, które oferuje Bank Spółdzielczy w Czarnkowie. Więcej informacji można znaleźć pod adresami Banku:

https://www.facebook.com/BSCzarnkow/posts/6193910900683623
www.bsczarnkow.pl

Wtorkowa wizyta była ciekawym doświadczeniem i wzbogacającym edukacyjnie spotkaniem.

Dziękujemy!

ZAPYTANIE OFERTOWE NA SPRZEDAŻ SAMOCHODU SZKOLNEGO MARKI FS LUBLIN

Zapytanie ofertowe
Klauzula informacyjna
Formularz ofertowy

XIII edycja akcji medialno-edukacyjnej
„Zapal znicz pamięci” – 24 października 2021

PODSUMOWANIE WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

W tym roku szkolnym w kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego startowało dwóch kandydatów: Adam Zielke z klasy 3L oraz Nikodem Michałek z klasy 2EL, którzy podczas debaty przedstawili swoje programy wyborcze. Wybory odbyły się dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu członków Samorządu. Zwycięzcą okazał się uczeń Adam Zielke, który został nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Nikodem Michałek został jego zastępcą. Oboje będą wspólnie działać i realizować zgłoszone przez siebie programy wyborcze. Serdecznie gratulujemy przedstawicielom naszego Samorządu i życzymy im dużo wytrwałości oraz sukcesów.

 

Korzystając z okazji przedstawiamy tegoroczny skład Samorządu Uczniowskiego:

Opiekunowie: P. Żaneta Michalak, P. Grażyna Sobkowska

 

Przewodniczący: Adam Zielke

Zastępca przewodniczącego: Nikodem Michałek

Członkowie:

 1. Dominika Adamska 
 2. Grabus Nikola
 3. Aleksandra Bystrzycka
 4. Martyna Zając 
 5. Charchuta 
 6. Roksana Krakowiak
 7. Cyprian Springer 
 8. Paulina Pogorzelska
 9. Aleksandra Pilecka
 10. Agata Budka
 11. Zuzanna Kukla
 12. Wiktoria Misiukiewicz 
 13. Kacper Kordylasiński
 14. Michalina Mizera 
 15. Filip Zakrzewski
 16. Dominik Dąbrowski 
 17. Łukasz Skiba
 18. Aleksandra Binert 
 19. Dominik Urbaniak 
 20. Marta Nowaczyk 
 21. Martyna Michor
 22. Wiktoria Nadrajkowska
 23. Martyna Hoffmann
 24. Malwina Mizera 
 25. Natalia Troczyńska
 26. Zuzanna Nowak
 27. Jakub Banasch
 28. Asia Budzińska
 29. Roksana Kubisz 
 30. Aleksandra Korybalska
 31. Sebastian Górzny

Global Money Week w Cegielskim

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach V edycji kampanii World Investor Week (WIW) – Światowy Tydzień Inwestora w dniach 4-8 października 2021 r. przeprowadził cykl webinariów dla środowiska szkolnego skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli.

W naszej szkole również odbył się Global Money Week. W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w nim zdalnie, w tym roku mogliśmy wspólnie w auli brać udział w webinarium.

Tegoroczne webinarium na temat Giełdy Papierów Wartościowych: „Giełda, inwestycje, akcje, obligacje – co się kryje pod tymi pojęciami” odbyło się 4 października 2021 r. Wśród uczestników spotkania byli uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista z klas: 2 EL, 3 EM, 3 EI i 4 EL.

Przypomnieliśmy sobie, czym są indeksy giełdowe, hossa, bessa, jak funkcjonuje Giełda Papierów Wartościowych, jak inwestować a także informacje na temat akcji i obligacji. Mogliśmy też zadawać pytania prowadzącym wykład.

W rezerwacie przyrody Bagno Chlebowo

Dnia 14 sierpnia b.r. uczniowie klasy 3 ei wraz z opiekunem p. Justyną Bogacz – Mirek, fotografem i przewodnikiem uczestniczyli w penetracji rezerwatu przyrody Bagno Chlebowo. Po 5 godzinnej wycieczce wszyscy byliś pełni wrażeń. Piękne stawy – zwane damami – żywe bagna, rosiczki, bobry, czeremchy długo zostaną w pamięci uczestników, którzy przebrnęli ok. 6 km w głąb lasu, aby dotrzeć do rezerwatu.
Film kilkuminutowy, który powstał w czasie zwiedzania, będzie brał udział w konkursie podczas Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego w Poznaniu w październiku.

Młodzieży dziękuję za miło spędzony czas, wytrwałość i super humory.

Narodowe Czytanie

7 września społeczność ZS im. H. Cegielskiego w Rogoźnie włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej, dziesiątej już odsłony spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.  Na tę okoliczność scena auli szkolnej zamieniła się w salon pani Dulskiej, w którym w bohaterów dramatu wcielali się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

            Gabriela Zapolska napisała Moralność pani Dulskiej jesienią 1906 r. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Głównym problemem sztuki jest kryzys moralności mieszczańskiej na początku XX wieku, ukazany poprzez kompromitację kołtuństwa rodziny Dulskich, szczególnie postaci tytułowej, ograniczonej, obłudnej i egoistycznej właścicielki czynszowej kamienicy.

            Popularność komedii sprawiła, że dulszczyzna stała się powszechnie używanym synonimem kołtunerii moralno-obyczajowej, wstecznictwa i zakłamania drobnomieszczańskiej społeczności. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości
i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną, a pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do naszego języka.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1 września w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie powrócili z wakacji, aby kontynuować naukę, spotkać się z przyjaciółmi, a pierwszoklasiści poznać swoich nauczycieli i wychowawców. To właśnie ich o godzinie 8.30 Dyrektor Zespołu Szkół Pan Jarosław Łatka serdecznie przywitał w auli szkoły. Przedstawieni zostali także wychowawcy klas pierwszych:

Technikum:

Klasa 1 EH (technik ekonomista, technik handlowiec) – p. Magdalena Bentkowska

Klasa 1 I (technik informatyk) – p. Katarzyna Michor

Klasa 1 L (technik logistyk) – p. Żaneta Michalak

Branżowa Szkoła I Stopnia

Klasa 1a BS – p. Katarzyna Erenc-Szpek

Klasa 1b BS – p. Justyna Bogacz-Mirek

Na uroczystości obecni byli także rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście: Pani Renata Tomaszewska, Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego oraz Pan Roman Szuberski, Burmistrz Rogoźna.

Po inauguracji, którą przygotowali uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami, odbyło się oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego na boisku szkolnym. Dyrektor przedstawił całej społeczności szkolnej nowych nauczycieli oraz tych, którzy wrócili do pracy po dłuższej nieobecności. Są nimi:

 1. Monika Baranowska
 2. Zbigniew Chudzicki
 3. Grażyna Czekała

Ks. Roman Kruk

 1. Ewa Lipińska
 2. Arkadiusz Radecki
 3. Angelika Skrzypek
 4. Daria Urbaczewska
 5. Joanna Wilhelm-Januzik

Wraz z początkiem września nastąpiła zmiana w kadrze kierującej. Dyrektor szkoły podziękował za współpracę ustępującej wicedyrektor Pani Katarzynie Erenc-Szpek i mianował na to stanowisko Panią Annę Banaszak.

Po uroczystości, która przebiegła w radosnej i pełnej nadziei na udany i zdrowy rok szkolny atmosferze uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Życzymy wszystkim naszym uczniom oraz pracownikom wszelkiej pomyślności
w nowym roku szkolnym, wielu sukcesów, ale przede wszystkim zdrowia, abyśmy mogli cieszyć się każdym dniem spędzonym wspólnie w murach szkoły.