Spektakl „Otagowani”

„Do sieci trafia dziś wszystko, a anonimowość internetu stwarza złudne poczucie władzy, wolności i bezkarności. Sądzimy, że możemy napisać lub powiedzieć w nim wszystko to, pod czym nie podpisalibyśmy się w realnym świecie.”

22 i 24 lutego uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zdalnym spektaklu teatralnym pt. „Otagowani”, którego głównymi bohaterami byli młodzi ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że internet nie jest źródłem lajków, popularności, sympatii innych, ani też narzędziem odwetu. Powyższy cytat stał się myślą przewodnią przedstawienia i jednocześnie pretekstem do rozmów z uczniami na temat aktualnych zagrożeń w cyberprzestrzeni, które mają swoje konsekwencje w rzeczywistości. Po spektaklu młodzież brała udział w warsztatach online, które były jego uzupełnieniem i pomagały lepiej zrozumieć ową sztukę teatralną.
Spektakl oraz warsztaty zostały zorganizowane przez Teatr Powszechny w Łodzi.