Dzień bez tytoniu

Z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu, który na całym świecie obchodzony jest 31 maja przygotowaliśmy dla naszych uczniów oraz wspólnie z nimi kilka działań, mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży o tragicznym w skutkach paleniu papierosów. O tym, że tytoń szkodzi zdrowiu nie trzeba nikogo przekonywać. Sprawę z tego zdają sobie nawet sami palący. W tym roku myślą przewodnią tego dnia jest uświadomienie ludziom, jak bardzo przemysł tytoniowy wpływa na naszą planetę. Stąd przygotowana została tablica informacyjna, z której można było dowiedzieć się więcej o szkodliwości palenia na środowisko naturalne. Przez cały dzień społeczność szkolna podziwiała prace plastyczne uczniów, którzy w ciekawy sposób zamanifestowali przeciwko zatruwaniu planety. Przeciwnicy tego nałogu wypisywali na specjalnie wystawionej tablicy powody, dla których nie warto palić papierosów. Młodzież mogła także wypowiedzieć się na temat palenia tytoniu wypełniając anonimową ankietę, której szczegółowe wyniki poznamy niebawem. Życzymy dużo zdrowia, motywacji i silnej woli tym, którzy chcą zerwać z nałogiem tytoniowym, zadbać o zdrowie własne, swoich bliskich oraz stan naszego środowiska naturalnego.