Tydzień języków obcych

W bieżącym roku szkolnym zamiast jednego dnia z językiem obcym w roli głównej, obchody dnia języków obcych trwały przez cały ostatni tydzień października.
Każda klasa wylosowała inne państwo i przygotowała swą salę lekcyjną, dekorując ją flagami, symbolami, zdjęciami, plakatami i innymi atrakcjami, dobierając w tym celu właściwą kolorystykę dla danego kraju.
Najlepiej wypadły w tej konkurencji następujące klasy: kl. 3L – pięknie przeniosła nas do Indii, zdobywając za swą pomysłowość, różnorodność i piękne wcielenie Hinduski I miejsce. Podobnie kl. 2EL, która zaciekawiła nas bogactwem Wielkiej Brytanii, prezentując dodatkowo przepiękne szkice znanych i lubianych Brytyjczyków.
Kl. 4EL pokazała nam w interesujący sposób Hiszpanię, klasując się na II miejscu, a III miejsce zdobyła kl. 4MIS prezentując z wielkim rozmachem Kanadę.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyły również kl. 3cBS zabierając nas do Nowej Zelandii oraz kl. 2aBS, ukazując nam piękno i potęgę Chin.
Najlepsi z najlepszych oprócz dyplomów otrzymali słodkie upominki.
Warto też nadmienić, że w piątek 22 października w murach naszej szkoły nie dało się przeoczyć wielu uczniów i nauczycieli przebranych za barwne postaci z całego świata….
Spośród nich z łatwością można było rozpoznać uroczą na swój sposób artystkę Fridę, zabawnego Charlie Chaplina, pełną wdzięku Marylin Monroe, rozśpiewaną Arianę Grande, jedynego w swym rodzaju Johna Lennona, a także mieliśmy okazję stanąć oko w oko z bohaterami kultowych seriali, takich jak np.: „Dom z papieru”, „Harry Potter”, „Igrzyska śmierci” i wielu innych dobrze nam znanych filmów i kreskówek, min.: „Scooby Doo”.
Na pewno tegoroczny „Tydzień Języków Obcych” na długo zapisze się w naszej pamięci, a nauczyciele językowcy już dziś łamią sobie głowy, czym zaskoczyć z tej samej okazji w przyszłym roku.