Egzaminy zawodowe

Kategorie
Bez kategorii

Konkurs

Konkurs „Życie i twórczość Hipolita Cegielskiego”


17 kwietnia 2026 roku zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie na konkurs poświęcony życiu i działalności wielkiego Wielkopolanina – Hipolita Cegielskiego.
W tym roku konkurs był jednym z elementów obchodów 10 – lecia nadania szkołom wchodzącym w skład CKZiU w Złotowie imienia Hipolita Cegielskiego.
Sam konkurs składał się z dwóch etapów:
– części pisemnej czyli testu, który dotyczył życia i działalności naszego patrona;
– części praktycznej czyli tworzeniu plakatu lub mapy mentalnej na temat Hipolita Cegielskiego.
Po analizie testów i prac graficznych jury zdecydowało o przyznaniu palmy pierwszeństwa naszej drużynie w składzie:
– Jagoda Zając kl. 3 E,
– Magdalena Łatka kl. 3 E,
– Kacper Szorcz kl. 3 I.
Nagrody rzeczowe i dyplomy zostały wręczona podczas uroczystej gali wieńczącej obchody 10 – lecia.
Dziękujemy gospodarzom za wspaniałą atmosferę, reszcie drużyn za konstruktywną rywalizację i mówimy do zobaczenia za rok!

Kategorie
Bez kategorii

Światowy Dzień Zdrowia

Dnia 9 kwietnia b.r. uczniowie naszej szkoły brali udział w drzwiach otwartych w Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Obornikach. Było to spotkanie w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Mogliśmy dowiedzieć się nowych informacji na temat kontroli i uzdatniania wody, sposobu przechowania żywności i nowych szczepień ochronnych. Dostaliśmy ekologiczne jabłka i zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do Rogoźna. Dziękujemy za zaproszenie na warsztaty i obiecujemy, że przyjedziemy za rok.

Kategorie
Bez kategorii

Wycieczka do Gdańska

10 kwietnia 2026r. klasa 5 technikum logistycznego oraz 3 technikum ekonomicznego zamieniły szkolne korytarze na urokliwe uliczki Gdańska. Choć celem wycieczki był rozwój zawodowy i historyczny to właśnie wspólna integracja i świetna atmosfera stały się fundamentem tego wyjazdu.

Kategorie
Bez kategorii

Olimpiada Przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Żmuda, nasz ekonomista reprezentował szkołę 6 marca 2026 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w finale wojewódzkim Olimpiady Przedsiębiorczości „Biznes i Zarządzanie”.
Udział w tym prestiżowym konkursie jest dużym osiągnięciem, wymagającym szerokiej wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania oraz przedsiębiorczości. Choć Mateuszowi nie udało się awansować do kolejnego etapu, jego wynik zasługuje na szczególne uznanie.

Mateusz okazał się najlepszym uczestnikiem w całym powiecie obornickim, a w klasyfikacji województwa wielkopolskiego zajął wysokie 99 miejsce. To znaczący sukces, który potwierdza jego zaangażowanie, pracowitość oraz wysoki poziom przygotowania. Serdecznie gratulujemy Mateuszowi osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji oraz zdobywaniu wiedzy
Opiekunem ucznia jest Anna Fudzińska.

Kategorie
Bez kategorii

XX WOWK 2026

XX Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej

Uczennica Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie, Karolina Morańska z klasy III technikum ekonomicznego, pod opieką Anny Fudzińskiej godnie reprezentowała swoją szkołę podczas jubileuszowej XX Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej, która odbyła się 15 kwietnia 2026 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu..

Do udziału w etapie wojewódzkim Karolina zakwalifikowała się dzięki bardzo dobremu wynikowi na szczeblu powiatowym, gdzie zajęła pierwsze miejsce, reprezentując powiat obornicki. To osiągnięcie potwierdziło jej wysokie kompetencje oraz szeroką wiedzę z zakresu praw konsumenta i zagadnień ekonomicznych. Podczas finału wojewódzkiego uczennica zaprezentowała się bardzo dobrze, a do znalezienia się na liście laureatów zabrakło niewiele. Mimo to udział w olimpiadzie na tak wysokim poziomie stanowi duże wyróżnienie oraz cenne doświadczenie.

Gratulujemy Karolinie dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji oraz zdobywaniu wiedzy.

Kategorie
Bez kategorii

Razem dla Fundacji DKMS

18 marca w naszej szkole odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Fundacji DKMS. To wydarzenie pokazało, jak wiele możemy osiągnąć, działając wspólnie dla innych.
Koordynatorem akcji była pani Katarzyna Michor – dziękujemy za ogromne zaangażowanie, świetną organizację i inspirację do działania. ❤️
Podczas wydarzenia zarejestrowało się aż 40 osób. To 40 szans na uratowanie czyjegoś życia – liczba, która robi ogromne wrażenie i daje nadzieję.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy podjęli decyzję o rejestracji. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz mieszkańcom Rogoźna, którzy wsparli nasze działania. To piękny i odpowiedzialny gest, który może zmienić czyjąś przyszłość.
Dziękujemy również wolontariuszom za ich czas, pomoc i energię – bez Was ta akcja nie miałaby takiej mocy! 👏
Jesteśmy dumni z naszej szkolnej społeczności. Pokazaliśmy, że mamy wielkie serca. 💪❤️

Kategorie
Bez kategorii

Zawody sportowe Ryczywół

W sobotę 28.03.2026r. w Ryczywole odbył się I Wielkanocnym Turniej Siatkarski nasza szkoła wystartowała w rozgrywkach i wywalczyła I i IV miejsce . Skład naszej reprezentacji: Sara Orzeszyna, Wiktoria Bardzik, Lena Luck, Zuzanna Dereń, Radosław Burzak, Filip Szefler, Jakub Horna, Kuba Ratajczak, Bartosz Ślachciak, Michał Przybylski, Robert Dudziński. Opiekun grupy: K. Sztuba

Kategorie
Bez kategorii

POWK 2026

31 marca 2026 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbył się etap powiatowy Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w którym brali udział również nasi uczniowie w składzie:
Karolina Morańska
Karolina Skrzypek
Magdalena Pierwoła
Oliwia Prażuch

Z dumą informujemy,że Karolina Morańska zajęła w nim I miejsce

Zakres tematyczny obejmował głównie:

  • prawo konsumenckie – np. reklamacje, gwarancje, zwroty towarów
  • ochronę konsumentów – instytucje takie jak UOKiK, rzecznik konsumentów
  • umowy i zakupy – także przez Internet (np. prawa przy zakupach online)
  • nieuczciwe praktyki rynkowe – oszustwa, wprowadzanie w błąd
  • bezpieczeństwo produktów i usług
  • podstawy ekonomii i funkcjonowania rynku

Uczestnicy rozwiązują testy składające się z kilkudziesięciu pytań opartych na aktach prawnych i praktycznych sytuacjach z życia konsumenta.
Głównym celem konkursu jest: zwiększenie świadomości młodzieży na temat ich praw jako konsumentów, propagowanie wiedzy prawnej i ekonomicznej oraz przygotowanie młodych ludzi do świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w rynku
To konkurs sprawdzający, czy młody człowiek wie, jak nie dać się oszukać jako konsument i jakie ma prawa podczas zakupów i korzystania z usług.
Opiekunem uczniów jest Anna Fudzińska.

Kategorie
Bez kategorii

Wyjazd na Targi Książki

Dnia 13 marca 2026 roku członkowie Szkolnego Koła Bibliotecznego „Zaczytani” pod opieką Pani Bożeny Stępień oraz Pani Bożeny Miężalskiej wzięli udział w wyjeździe na Poznańskie Targi Książki. Była to doskonała okazja, aby zapoznać się z nowościami wydawniczymi, zobaczyć stoiska wielu wydawnictw, spotkać się z autorami książek oraz poczuć wyjątkową atmosferę świata książek.
Szczególnie cieszącym widokiem była ogromna liczba osób odwiedzających targi. Pokazuje to, że zainteresowanie czytaniem rośnie, a książki nadal przyciągają wielu miłośników literatury. Uczestnicy mieli również możliwość zakupu książek – wielu z nich chętnie skorzystało z tej okazji, wracając z targów z nowymi, ciekawymi tytułami.
Po zakończeniu wizyty na targach udaliśmy się do Centrum Handlowego „Avenida”, w którym każdy miał chwilę czasu wolnego. Następnie, w dobrych humorach, z dużymi zakupami, z wieloma wrażeniami, wróciliśmy do domu i wspaniale zaczęliśmy weekend. Wyjazd był bardzo udany, pełen ciekawych wrażeń i z pewnością zachęcił wielu z nas do sięgnięcia po kolejne, książkowe nowości, poznane na Poznańskich Targach Książki!

Kategorie
Bez kategorii

Piłka siatkowa

Dnia 9.03.2026 r. w Rogoźnie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowały : Gabriela Mucha, Lena Kiełpińska, Sokołowska Tamara, Lena Luck, Emilia Kaźmierczak, Michalina Najderek i Wiktoria Bardzik.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce.

Dnia 11.03.2026 r. w Obornikach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali: Kuba Ratajczak, Kacper Morzy, Szymon Mroczyński, Radosław Burzak, Maksym Baraniuk, Oliwier Piekarski, Maksymilian Cieślik i Fabian Piekarski.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

Opiekunem na zawodach była nauczycielka wychowania fizycznego Wanda Nowicka.