Dzień liczby Pi

Dnia 22.03.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Tego dnia uczniowie poszczególnych klas spotkali się w auli, gdzie prezentowali swoje matematyczne umiejętności. Spotkanie miało charakter konkursowy – w tym roku jury oceniało między innymi:
• krzyżówkę oraz quiz sprawdzające wiedzę dotyczącą liczby π;
• umiejętność rozwiązywania zadań z wykorzystaniem wzorów, w których występuje liczba π.
Zgodnie z tradycją wyłoniono Mistrza pamięci liczby Pi. Największą ilość cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi wyrecytowała uczennica klasy 2es – Oliwia Cwenar, która uzyskała wynik 198 cyfr.
Wcześniej rozstrzygnięte zostały również konkurencje indywidualne, w których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi.
Pierwsze miejsce w konkursie na najciekawsze opowiadanie z liczbą Pi zajął Jakub Mathias z klasy 3i. W konkurencji na najlepiej wykonane domino matematyczne pierwsze miejsce zajął Dominik Czyż z klasy 3b branżowej. Konkurs na plakat pt. „Czy tu mi Pi – ka matematyka?” wygrał Filip Nowak z klasy 3b branżowej.
W konkurencjach międzyklasowych największą ilość punktów zdobyła klasa 2es, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1i, a trzecie miejsce zdobyła klasa 4i.
Wszystkie konkurencje wywołały na twarzach uczniów radość i poruszenie. Całości uroczystości dopełniło krótkie przedstawienie o Ludolfinie w wykonaniu uczniów klas 2es oraz 2lb. W rolę Ludolfiny wcieliła się Justyna Marciniak, która zaprezentowała się w stroju z dawnej epoki. Po zakończeniu konkursów uczniowie mogli poczęstować się ciasteczkami w kształcie liczby π. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która najlepiej odda emocje towarzyszące nam tego dnia.