Dzień Języków Obcych

Koniec pierwszego semestru to czas podsumowań oraz wspomnień z minionych wydarzeń. Jednym z nich był Europejski Dzień Języków Obcych, który obchodziliśmy w listopadzie. Jak co roku dzień ten obfitował w wydarzenia, które miały przybliżyć uczniom język i kulturę wybranych krajów. W tym roku każda klasa losowała kraj, który stał się myślą przewodnią zadań konkursowych. Przy tej okazji młodzież nauczyła się organizacji pracy i współpracy, bowiem razem oraz pod czujnym okiem wychowawców uczyli się podstawowych zwrotów w językach obcych, przygotowywali lapbooki, w nietypowy sposób przedstawiali flagi, przeprowadzali wywiad ze znaną postacią z danego kraju oraz wykonali zdjęcia pt. „Języki obce oknem na świat”. Poniżej przedstawiamy zwycięskie klasy.
I miejsce – klasa 3eh
II miejsce – klasa 2es oraz 2La
III miejsce – klasa 3i
Klasy te otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Gratulujemy! Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę!