Drezno na bis

Dnia 8 grudnia o 5.30 spod naszej szkoły, po raz drugi wyruszył autokar do Drezna, aby zwiedzić to piękne miasto w Niemczech i spędzić trochę czasu na jarmarku bożonarodzeniowym. W wycieczce wzięło udział 42 uczniów oraz 4 nauczycieli. Przewodnik oprowadził naszą grupę po stolicy landu Saksonia, pokazał najciekawsze miejsca i zabytki, bardzo ciekawie opowiedział o historii miasta, między innymi o elektorze Saksonii i królu Polski Auguście II Mocnym, którego podobiznę odnaleźć można w słynnej mozaice Kurfurstenzug – pochodzie książąt, wykonanej misternie na miśnieńskich płytkach ceramicznych. Zwiedziliśmy muzeum Albertinum, w którym mieści się wiele interesujących dzieł malarstwa i rzeźby od romantyzmu po współczesność, katolicką katedrę św Trójcy, operę Sempera, Zwinger – barokowe koloseum, most Augusta oraz tarasy Bruhla nad Łabą. Wszystkim bardzo przypadł do gustu Weihnachtsmarkt – główny cel wycieczki, który roił się od pyszności świątecznych i nie tylko. Chyba każdy spróbował tradycyjnej niemieckiej kiełbaski – Bratwurst lub Currywurst i wybornych niemieckich słodyczy. Była też możliwość zrobienia drobnych zakupów w centrum handlowym Altmarkt. Do Rogoźna wróciliśmy około godz. 23-ej, pełni pozytywnych wrażeń i bardzo zadowoleni z wyjazdu, który zbliżył nas ponownie do nadchodzących świąt.