Jarmark Drezno 1 grudnia ’23

Tuż przed pierwszą niedzielą adwentu, w piątek 1 grudnia 2023 wyruszyliśmy do Drezna na jarmark bożonarodzeniowy, by znów poczuć dobry klimat i ducha świąt Bożego Narodzenia. No i oczywiście osiągnęliśmy ten cel! Nawet pogoda nie zawiodła, powoli spadały na nas płatki śniegu i już po drodze podziwialiśmy uroki białej zimy. W wycieczce wzięło udział 41 uczniów z naszej szkoły oraz 4 opiekunów. Zwiedziliśmy drezdeńską Starówkę, Galerię Starych Mistrzów, barokowe koloseum – Zwinger, operę Sempera, katolicką katedrę Hofkirche oraz Kurfurstenzug – pochód książąt. Mieliśmy też okazję spędzić trochę czasu na jarmarku, który odbywa się w Dreźnie od roku 1434 i jest jednym z największych w Niemczech. Pośród wielu straganów, choinek, światełek, pomysłów na prezenty, każdy znalazł coś dla siebie, skorzystał z oferowanych pyszności. Pomimo długiej podróży do domu wszyscy wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń i teraz jeszcze bardziej cieszyć się będziemy na zbliżające się święta.