Wystawa van Gogha

27 września 2023 r. uczniowie klas 2ES i 3EH z opiekunami udali się na wycieczkę przedmiotową do Poznania, by podziwiać światową, multisensoryczną wystawę najsłynniejszych dzieł Vincenta van Gogha.
Prace słynnego artysty zaprezentowane zostały w technologii Digital Art 360 na ekranach o powierzchni 2000 metrów. Dzięki temu nasi uczniowie mogli dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Ściany oraz podłoga pomieszczenia, w którym odbywała się ekspozycja dzieł, zmieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości artysty. Pokaz dopełniała nastrojowa muzyka oraz głos aktora Roberta Gulaczyka, który wcielił się w rolę Vincenta van Gogha i odczytywał fragmenty listów malarza.
Udział w multisensorycznej wystawie był dla uczniów z pewnością nowym doświadczeniem – mogli w nowoczesny sposób obcować ze sztuką.