Stop hejt

28 września miało miejsce przedstawienie profilaktycznie wieńczące szkolny projekt „STOP HEJT”. Mieliśmy przyjemność gościć na nim Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rogoźnie Pana Krzysztofa Horoszkiewicza, Członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rogoźnie ds. Finansowych Panią Elżbietę Kaniewską oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Grzegorza Nowaka. Razem z młodzieżą obecny był również Dyrektor Szkoły Pan Jarosław Łatka oraz nauczyciele.
Hejt to temat niezwykle ważny i niestety popularny z powodu obserwowanej mowy nienawiści zarówno w sieci, jak i w rzeczywistości. W ubiegłym roku szkolnym młodzież naszej szkoły brała udział w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez Fundację Teraz Wy. Uczniowie w sposób artystyczny wyrażali swoje opinie i emocje na temat hejtu. Uczyli się empatii, poznali profil hejtera i dowiedzieli się, jak walczyć ze zjawiskiem hejtu. Powstały tematyczne koszulki i plakaty, którymi dzisiaj młodzież mogła się pochwalić. Dzięki funduszom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych możliwy był zakup kalendarza na rok szkolny 2023/2024, w którym zostały zamieszczone prace uczniów. Podczas podsumowania projektu podziwialiśmy dokonania młodzieży w filmiku zmontowanym przez Fundację Teraz Wy na ubiegłorocznych warsztatach.
Po spotkaniu na uczniów czekała słodka niespodzianka ufundowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rogoźnie. Mamy nadzieję, że kolejna porcja wiedzy na temat hejtu uświadomiła uczniom, jakim poważnym zagrożeniem dla drugiego człowieka jest mowa nienawiści. Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z tego wydarzenia.