Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca w każdej szkole zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2022/2023.
Ten niezwykle uroczysty dzień zaczął się w naszej szkole o godzinie 8:00, kiedy wszyscy uczniowie przyszli spotkać się ze swoim wychowawcą w celu krótkiego podsumowania mijającego roku szkolnego oraz odbioru świadectw i dyplomów za szczególne osiągnięcia. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce:
1. Abraham Aleksandra, kl. 4ei – 5,79
2. Kaźmierczak Bartosz, kl. 4ei – 5,64
3. Wołyńska Anna, kl. 1es – 5,27
4. Żmuda Mateusz, kl. 2eh – 5,27
5. Wieczorek Mariusz, kl. 2eh – 5,24
6. Kowalska Lidia, kl. 1es – 5,19
7. Jezierska Monika, kl. 3el – 5,17
8. Babicz Michelle, kl. 4l – 5,07
9. Olczyk Kamil, kl. 2l – 5,06
10. Waszkowiak Izabela, kl. 1Lb – 5,05
11. Mirek Natalia, kl. 2eh – 5,04
12. Bystrzycka Aleksandra, kl. 4l – 5,00
13. Chmielewski Kacper, kl. 3i – 5,00
14. Dąbrowska Katarzyna, kl. 3el – 5,00
15. Jóźwiak Tomasz, kl. 2l – 5,00
16. Karnicki Tobiasz, kl. 3i – 5,00
17. Szepczyńska Dominika, kl. 2eh – 4,95
18. Mathias Jakub, kl. 2i – 4,94
19. Stachowiak Kacper, kl. 3i – 4,94
20. Czyż Dominik, kl. 2b BS – 4,92
21. Ryba Paulina, kl. 1es – 4,90
22. Cyka Nicole, kl. 2eh – 4,83
23. Pilecka Aleksandra, kl. 3el – 4,83
24. Abraham Adam, kl. 1La – 4,79
25. Kaczmarek Oliwia, kl. 2eh – 4,79
26. Napruszewska Jagoda, kl. 1La – 4,79
27. Górzny Sebastian, kl. 2l – 4,78
28. Rusiniak Amelia, kl. 3el – 4,76
29. Gomulec Weronika, kl. 3el – 4,75

O godzinie 9:00 w auli Szkoły miało miejsce uroczyste pożegnanie absolwentów klas 3a i 3c Branżowej Szkoły I stopnia. Na tę okoliczność przybyli zaproszeni goście: Kierownik Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości Pani Anna Andrzejczak, Radna Powiatu Obornickiego Pani Renata Tomaszewska, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Pani Lucyna Budzińska oraz Rodzice.
Dyrektor Szkoły Pan Jarosław Łatka pogratulował wszystkim tym, którzy ukończyli Branżową Szkołę I stopnia. Musieli oni przez 3 lata zmagać się nie tylko z nauką w szkolnych ławkach, lecz także pokonywać trudy pracy u pracodawców realizując praktyczną naukę zawodu, zaliczać kursy oraz zdać egzamin zawodowy lub czeladniczy. Pan dyrektor życzył również wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu, zarówno prywatnym jak i zawodowym oraz realizacji marzeń. Na szczególne uznanie zasłużyła jednak najlepsza absolwentka, Daria Mańkowska z klasy 3c, która za trzy lata nauki otrzymała średnią ocen 4,85 oraz dostąpiła zaszczytu wpisu do Złotej Księgi Absolwentów. Specjalny list gratulacyjny otrzymali również rodzice Darii.
Pani Anna Andrzejczak wyróżniła także Dawida Mańkowskiego z klasy 3c, który w ciągu trzech lat nauki otrzymał najwyższą średnią ocen, 4,50, spośród wszystkich uczniów z zawodów podlegających Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.
Po wręczeniu świadectw wszystkim absolwentom nastąpił moment podziękowań kilku nauczycielom za pracę w naszej Szkole. Po 37 latach pracy odeszła na emeryturę Pani Bogumiła Dec-Skrętna, która pełniła funkcję pedagoga szkolnego oraz pedagoga specjalnego. Pani Bogumiła była niezwykłą osobą, serdeczną, pomocną, zaangażowaną, wyrozumiałą, posiadającą ogromną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu skutecznie rozwiązywała wszystkie problemy, z którymi borykali się uczniowie oraz wychowawcy i nauczyciele. Życzymy wszystkiego najlepszego w dalszym etapie życia, dużo spokoju i spełnienia marzeń.
Podziękowania za kilkuletnią pracę oraz życzenia pomyślności w dalszej pracy zawodowej i w życiu osobistym otrzymali także Pani Dorota Mąderek, Pani Maria Szydłowska-Golon, Pani Marta Dominikowska, Pan Łukasz Dominikowski oraz Pan Michał Maślanka.
Pan dyrektor złożył również podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości, Pani Magdalenie Bentkowskiej, Pani Justynie Bogacz-Mirek, Pani Sylwii Korybalskiej, Pani Żanecie Michalak, Pani Katarzynie Michor, Pani Romanie Węgrzak, wychowawczyniom klas 3 Pani Bogumile Dec-Skrętnej oraz Pani Innie Woźniak, a także uczniom, którzy w części artystycznej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych, słonecznych i wymarzonych wakacji!
Do zobaczenia 4 września 😉