Wycieczka przedmiotowa

W piątek 2 czerwca klasa 2EH w ramach lekcji języka polskiego udała się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym przystankiem naszej wyprawy było Wzgórze św. Wojciecha, gdzie zwiedziliśmy Kryptę Zasłużonych Wielkopolan. Znajdują się tam szczątki wybitnych postaci (m. in. Józefa Wybickiego, Feliksa Nowowiejskiego czy urna z sercem Jana Henryka Dąbrowskiego). Ks. Proboszcz pokazał nam kościół św. Wojciecha oraz opowiedział nam historię tej jednej z najstarszych poznańskich świątyń. Następnym naszym przystankiem było Muzeum Narodowe w Poznaniu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wystawę obrazów Jacka Malczewskiego oraz innych ciekawych artystów.

Naszym przewodnikiem  była niezastąpiona Pani Alicja Marchwiak, która z pasją opowiadała nam o tych niesamowitych dziełach i zabytkach. Opiekę nad nami sprawowały też panie Bogumiła Dec – Skrętna oraz Wiesława Koralewska – Putz.