Światowy Dzień Bez Papierosa

31 maja każdego roku obchodzony jest na całym świcie DZIEŃ BEZ TYTONIU. Jest to niezwykła okazja do przypomnienia wszystkim, jak bardzo szkodliwe działanie ma nikotyna na nasz organizm, a zwłaszcza organizm młodego człowieka. Dlatego w tym dniu gościliśmy Panią Monikę Osak oraz Panią Agatę Kulkę z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Obornikach, które wygłosiły prelekcję na temat działania papierosów. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym, ile i jakie substancje trujące znajdują się w jednym papierosie, co dzieje się z organizmem po jego wypaleniu, w jaki sposób dochodzi do uzależnienia i jak z niego wyjść. Ważnym wątkiem był wpływ nikotyny na płodność kobiety i mężczyzny. Punktem kulminacyjnym spotkania był pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, co pomaga określić stan uzależnienia od nikotyny.

Na wszystkich uczestników czekały owocowe przekąski.

Mamy nadzieję, że młodzież zapamięta przekazane treści i wcieli w życie zdrowe nawyki.