Spektakl profilaktyczny

19 maja kilkunastu uczniów naszej Szkoły brało udział w profilaktyczno-edukacyjnym spektaklu teatralnym pt. „Rozerwane dusze”, który miał miejsce w sali Rogozińskiego Centrum Kultury. Aktorzy wrocławskiego Teatru In – Art przedstawili problem współczesnych uzależnień i zagrożeń dla młodzieży, takich jak dopalacze, hejt, zaburzenia odżywiania, zaburzenia emocjonalne, a nawet gwałt. Przedstawione sceny niestety mają miejsce w rzeczywistości a młodzież mogła zaobserwować, co dzieje się z organizmem, który jest pod wpływem środków psychoaktywnych oraz jakie są tego dalsze konsekwencje. Po spektaklu aktorzy przybliżyli postacie, w które wcielili się na scenie oraz wyjaśnili problemy, które ich dotykały. Podkreślili, jak ważne jest reagowanie na krzywdę, która dotyka naszych rówieśników. Przypomnieli też instytucje, do których młodzież może się zgłaszać, jeśli nie radzi sobie w trudnych życiowych sytuacjach.