Drzwi otwarte 2023

30 marca w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie odbył się dzień Drzwi Otwartych dla wszystkich zainteresowanych osób: zarówno uczniów klas ósmych szkół podstawowych, jak i ich Rodziców. Było nam niezmiernie miło powitać tak licznie przybyłych gości. To dla nich przygotowaliśmy sale lekcyjne, pracownie do praktycznej nauki zawodów oraz stanowiska zawodowe w szkolnej Auli, aby mogli zobaczyć i doświadczyć tego, czego na co dzień uczy się młodzież naszej Szkoły. W poszczególnych pomieszczeniach prezentowany był sprzęt, narzędzia, urządzenia i wiele innych pomocy naukowych. Ósmoklasiści spróbowali swoich sił wystawiając paragony, metkując towary, formując palety, widzieli proces wydruku 3D, budowę komputera, programy komputerowe do wystawiania dokumentów, efekty pracy uczniów w zawodzie technik spawalnictwa oraz technik mechanik, udzielali pierwszej pomocy, uczyli się mapy terenowej, zwiedzili bibliotekę i izbę pamięci. Poza kierunkami w technikum sporym zainteresowaniem cieszyła się Branżowa Szkoła I stopnia. Na miejscu można było spotkać się z przedstawicielem firmy Schnell Polska Sp. z o.o. z Rogoźna, która oferowała miejsca praktyk. Dużą atrakcją dla przyszłych uczniów, rodziców i nauczycieli był pokaz musztry wojskowej na boisku szkolnym oraz ćwiczenia wojskowe. Osoby zainteresowane mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat służby wojskowej  u przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji, specjalnie przybyłych na to szkolne wydarzenie. Dla chwilowego odpoczynku, zebrania zdobytych informacji lub drobnej konsumpcji przygotowana została szkolna kawiarenka, gdzie rozmowom na temat wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia nie było końca.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam, drodzy Ósmoklasiści, w wyborze Waszego przyszłego zawodu i pracy, rozwialiśmy Wasze wątpliwości i utwierdziliśmy Was w przekonaniu do podjętych wcześniej decyzji. Liczmy, że od września staniecie się częścią naszej szkolnej społeczności i będziecie budować razem z nami historię Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.

Zapraszamy !!!