Otwarcie pracowni spawalniczej

W dniu 6 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni ślusarsko-spawalniczej. Zaproszeni goście w osobach p. Starosta Zofia Kotecka, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Janus, Radni Rady Powiatu Obornickiego Renata Tomaszewska i Błażej Cisowski, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Oświaty Krzysztof Poszwa, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi nowej pracowni. Dzięki wsparciu organu prowadzącego, przychylności radnych oraz środkom UE przekształciliśmy nieczynne mieszkanie na pracownię.
Nowa posadzka, instalacja elektryczna, kurtyny, wyciąg spalin oraz wyposażenie zaowocowało utworzeniem nowego kierunku kształcenia technik spawalnictwa. Szkoła wzbogaciła się o profesjonalne spawarki, stoły spawalnicze z niezbędnym osprzętem, tokarki, stoły ślusarskie
z imadłami, pilniki, przecinarki, młotki, plotery CO2, itd.
Nowo powstałe pomieszczenie stało się miejscem kształcenia przyszłych techników mechaników i spawalnictwa oraz kolejnym dobrze wyposażonym miejscem egzaminacyjnym naszego Ośrodka Egzaminacyjnego.
Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę ok. 350 tyś. zł.