Wycieczka do Warszawy

26 października klasa 2eh wybrała się na wycieczkę klasową do Warszawy w ramach edukacji patriotycznej. Nad uczniami opiekę sprawowały: wychowawczyni Magdalena Bentkowska oraz panie: Monika Baranowska i Angelika Skrzypek. Wyruszyliśmy do stolicy we wczesnych godzinach porannych. Celem naszego wyjazdu był spacer po Krakowskim Przedmieściu, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski oraz Plac Zamkowy. Kolejnym punktem była Kolumna Zygmunta, mury miejskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki. Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie poczuliśmy się jak największe gwiazdy futbolu. Mieliśmy okazję wejść na płytę boiska, zasiąść na ławce rezerwowych oraz na trybunach, zwiedzić szatnie piłkarskie, a także zobaczyć salę konferencyjną, w której zawodnicy i trenerzy udzielają wywiadów po meczu. Była to niezwykła gratka dla fanów piłki nożnej, ponieważ dzięki temu mogliśmy poznać atmosferę największych sportowych wydarzeń. Następnym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie zdobyliśmy nowe doświadczenia w zakresie wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Na sam koniec udaliśmy się na seans do Planetarium. Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień z magicznej Warszawy wróciliśmy do domu.