Zakończenie Roku Szkolnego

24 czerwca był dniem wyjątkowym dla całej społeczności szkolnej nie tylko z uwagi na zakończenie roku szkolnego i rozpoczynające się upragnione wakacje, ale w szczególności dla tych uczniów Branżowej Szkoły I stopnia, którzy po raz ostatni usłyszeli szkolny dzwonek.
O godzinie 8:00 w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klas 3a i 3b Szkoły Branżowej I Stopnia. Na tę okoliczność przybyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Rogoźna pan Maciej Gracz, kierownik Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości pani Anna Andrzejczak oraz rodzice.
Pan dyrektor Jarosław Łatka wygłosił przemówienie, w którym życzył absolwentom wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu, zarówno prywatnym jak i zawodowym oraz realizacji marzeń. Następnie zaprosił na scenę Dominika Czyża, który osiągnął najlepsze wyniki w nauce i dostąpił zaszczytu wpisu do Złotej Księgi Absolwentów. Dominik uzyskał średnią ocen 4,85 i wzorowe zachowanie.
Pani Anna Andrzejczak również wyróżniła Dominika, który w ciągu trzech lat nauki zawodowej otrzymał najwyższą średnią ocen spośród wszystkich uczniów z zawodów podlegających Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. Dominik otrzymał także nagrodę za działalność w Samorządzie Uczniowskim.
Wyróżnienia i nagrody za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz działalność na rzecz sportu szkolnego otrzymali:
– Miłosz Janka,
– Dominik Chudziński,
– Igor Szurpit.
Po wręczeniu świadectw wszystkim absolwentom i zakończeniu części oficjalnej uroczystości, nadeszła pora na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie młodszych klas. Absolwenci mogli zobaczyć krótką inscenizację oraz posłuchać znanych i lubianych piosenek w wykonaniu uczniów technikum.
Około godziny 9:30 ostatni dzwonek zabrzmiał dla uczniów Technikum oraz młodszych klas Szkoły Branżowej I Stopnia, którzy zgromadzili się na boisku szkolnym. Dyrektor Szkoły pogratulował młodzieży wyników w nauce, a w szczególności tym uczniom, którzy otrzymali świadectwo
z wyróżnieniem. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych w celu wręczenia świadectw oraz nagród za szczególne osiągnięcia.
Rok szkolny 2023/2024 był niewątpliwie czasem intensywnej pracy zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, dlatego życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i spokojnych wakacji.