Landeskunde live erleben!

W dniu 11 czerwca 2024 r. uczniowie klasy: 1L i 1i wzięli udział w Ogólnopolskich Warsztatach Języka Niemieckiego „Landeskunde live erleben”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka niemieckiego we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. Partnerem projektu była szkoła językowa „Los geht’s!” z Monachium, której dyrektorem jest Pani Justyna Magic. Celem wykładu było pogłębianie wiedzy o kraju związkowym Niemiec- Baden-Württemberg, wzmacnianie otwartości na inne kultury, rozwijanie wrażliwości międzykulturowej oraz kształtowanie zainteresowań, ciekawości, szacunku i otwartości wobec innych kultur. Na koniec nauczyciele odpowiadali na pytania uczniów, zadawane na czacie spotkania.
Spotkanie było bardzo ciekawe oraz twórcze. Zostało, ono zorganizowane w bardzo dobry sposób, dzięki czemu cele spotkania na pewno zostały, spełnione.
Mamy nadzieję, że za rok nasza szkoła również weźmie udział w tak wspaniałych warsztatach!
Poniżej zamieszczamy zdjęcia ze spotkania.