Matura 2023

Egzaminy zawodowe 2023

Dzień Liczby Pi

14 marca na całym świecie szkoły, uczelnie oraz miłośnicy matematyki obchodzą dzień liczby Pi. Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia urodzili się Albert Einstein i polski matematyk Wacław Sierpiński.

W naszej szkole każdego roku obchodzimy to święto matematyki. Uczniowie spotykają się w auli, gdzie reprezentanci poszczególnych klas pokazują swoje nie tylko matematyczne talenty. Biorą oni udział w kilku konkurencjach, po których wyłaniani są zwycięzcy. W tym roku szkolnym jury oceniało najlepsze przebranie za słynnych matematyków i ich portrety, medaliony z liczbą Pi, tematyczne plakaty, quiz oraz wiersze o szkolnych nauczycielach matematyki. Wszystkie te konkurencje wywołały na wielu twarzach radość, podziw i uśmiech. Poniżej przedstawiamy klasy, które ze wszystkich konkurencji zebrały największą ilość punktów:

I miejsce – klasa 1es

II miejsce – klasa 3i

III miejsce – klasa 1Lb

Ogromne skupienie wymagała jednak konkurencja, w której chętni uczniowie starali się o tytuł Mistrza pamięci liczby Pi. Zwycięzcami okazali się następujący uczniowie:

Elżbieta Gomulec z klasy 1es – zapamiętała 101 liczb po przecinku

Ivan Diakov z klasy 1Lb – zapamiętał 78 liczb po przecinku

Filip Przybysz z klasy 3i – zapamiętał 71 liczb po przecinku

Gratulujemy i życzymy, aby w przyszłym roku udało się pobić ten rekord.

Dziękujemy nauczycielkom matematyki, które przygotowały scenę, uczniów oraz czuwały nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia: Pani Grażynie Czekale, Pani Katarzynie Michor oraz Pani Sylwii Korybalskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która najlepiej odda emocje nam towarzyszące oraz pokaże niezwykłe prace naszych uczniów.

Accessibility