Dzień Liczby Pi

14 marca na całym świecie szkoły, uczelnie oraz miłośnicy matematyki obchodzą dzień liczby Pi. Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia urodzili się Albert Einstein i polski matematyk Wacław Sierpiński.

W naszej szkole każdego roku obchodzimy to święto matematyki. Uczniowie spotykają się w auli, gdzie reprezentanci poszczególnych klas pokazują swoje nie tylko matematyczne talenty. Biorą oni udział w kilku konkurencjach, po których wyłaniani są zwycięzcy. W tym roku szkolnym jury oceniało najlepsze przebranie za słynnych matematyków i ich portrety, medaliony z liczbą Pi, tematyczne plakaty, quiz oraz wiersze o szkolnych nauczycielach matematyki. Wszystkie te konkurencje wywołały na wielu twarzach radość, podziw i uśmiech. Poniżej przedstawiamy klasy, które ze wszystkich konkurencji zebrały największą ilość punktów:

I miejsce – klasa 1es

II miejsce – klasa 3i

III miejsce – klasa 1Lb

Ogromne skupienie wymagała jednak konkurencja, w której chętni uczniowie starali się o tytuł Mistrza pamięci liczby Pi. Zwycięzcami okazali się następujący uczniowie:

Elżbieta Gomulec z klasy 1es – zapamiętała 101 liczb po przecinku

Ivan Diakov z klasy 1Lb – zapamiętał 78 liczb po przecinku

Filip Przybysz z klasy 3i – zapamiętał 71 liczb po przecinku

Gratulujemy i życzymy, aby w przyszłym roku udało się pobić ten rekord.

Dziękujemy nauczycielkom matematyki, które przygotowały scenę, uczniów oraz czuwały nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia: Pani Grażynie Czekale, Pani Katarzynie Michor oraz Pani Sylwii Korybalskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która najlepiej odda emocje nam towarzyszące oraz pokaże niezwykłe prace naszych uczniów.