Dzień Patrona

Dnia 28 lutego 2023r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Hipolita Cegielskiego. Tego dnia uczniowie naszej społeczności przenieśli się do świata XIX – wiecznej Polski,
by kroczyć ścieżkami życia naszego patrona – człowieka, który zasłynął jako twórca polskiego przemysłu na ziemiach zaboru pruskiego.

            Tegoroczny Dzień Patrona miał formę zabawy. Nauczyciele przygotowali szereg konkursów, w których uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i wiedzą.
Młodzież wykonała m.in. pamiątkowe albumy na temat życia i twórczości
Hipolita Cegielskiego, medaliony z podobizną patrona oraz nowoczesne pojazdy z różnych ekologicznych materiałów. Działalność literacka Hipolita Cegielskiego  stała się natomiast inspiracją do konkursu, w którym uczniowie prezentowali wiersze i piosenki własnego autorstwa o patronie szkoły. Nie zabrakło również pokazu XIX – wiecznej mody męskiej,
w którym przedstawiciele poszczególnych klas przebrani za patrona naszej szkoły, próbowali zachować styl epoki. Zmagania uczniów dopełnił quiz wiedzy na temat życia i twórczości Hipolita Cegielskiego.

            Efekty pracy uczniów oceniło jury, które wyłoniło zwycięzców konkursu.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez Dyrektora szkoły nagród ufundowanych przez Radę Rodziców. Wszystkim uczniom gratulujemy kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie i rzetelne przygotowanie zadań konkursowych.