Spotkanie z policją

W piątek 17 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie policjantów z uczniami klas 1 im, 1es, 2l oraz 3el, którego tematem był hejt w internecie oraz przemoc wśród młodzieży.
W dzisiejszych czasach niemal każdy uczeń posiada smartfona z dostępem do internetu, z którego korzysta przy każdej nadarzającej się okazji. Internet może nam służyć do różnych celów, jednak młodzi ludzie bez kontroli osób dorosłych często zapominają, że ma on także negatywne strony. Niestety młodzież czuje się w sieci zbyt swobodnie i uznaje, że można wszystko i wszystkich komentować, również w wulgarny i obraźliwy sposób, także „anonimowy”. Policjanci uświadomili w tym dniu naszym uczniom, że takie zachowanie jest karalne i niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Złe zachowanie w sieci to nie jedyny problem wśród młodzieży. Niebezpieczna jest również przemoc zarówno psychiczna jak i fizyczna, co również zostało podkreślone podczas spotkania.
Mamy nadzieję, że wykład da naszym uczniom wiele do myślenia i zamiast w sieci, zaczną częściej rozmawiać ze sobą w realnym życiu. Chcielibyśmy także, aby każdy z nich zareagował, widząc hejt i przemoc zarówno w internecie jak i wokół siebie w rzeczywistości.