Wycieczka do Berlina

2 grudnia br. uczniowie klas 1Lb, 2i, 2eh, 3el oraz 4em udali się wraz z opiekunami p. A. Banaszak, p. J. Błoszyk, p. m. Bentkowską, p. K. Michor oraz p. R. Szelągowskim na wycieczkę do Berlina.
Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do stolicy Niemiec, aby zobaczyć jej najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Byliśmy pod Bramą Brandenburską, przy Reichstagu, spacerowaliśmy wzdłuż Muru Berlińskiego, rzeki Sprewy, nad którą znajduje się Katedra Berlińska i wyspa muzeów, zwiedziliśmy Muzeum Techniki, zobaczyliśmy pomnik holokaustu oraz słynną wieżę telewizyjną na Alexanderplatz. Ostatnim punktem naszej wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy położony przy ruinach słynnego Kościoła Pamięci oraz dworca zoo, znanego z książki Christiane Vera Felscherinow „My, dzieci z dworca zoo”. Jest to jeden z najliczniej odwiedzanych jarmarków w Berlinie. Mogliśmy poczuć świąteczny klimat, zakupić pamiątki, ozdoby świąteczne, spróbować tradycyjnej niemieckiej Bratwurst czy pysznych Bratkartoffeln.
Wyjazdy zagraniczne są także znakomitą okazją dla uczniów, aby w praktyce używać języka obcego, komunikować się w naturalnych sytuacjach i wykorzystać poznaną wiedzę na lekcjach w rzeczywistości.
Uczestnikom bardzo podobała się wycieczka. Młodzież naszej Szkoły jest cudowna, potrafi się integrować i być przy tym odpowiedzialna i zdyscyplinowana. Późnym wieczorem wróciliśmy do Rogoźna z poczuciem zadowolenia i głowami pełnymi wrażeń.