Logo SKW

Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej Szkole ma swoje logo. W drodze konkursu zostały wyłonione najciekawsze pomysły, z których powstało jedno wspólne logo Koła. Przedstawia ono w centralnym miejscu objęte serce, które symbolizuje miłość i dobro niesione innym oraz solidaryzowanie się z potrzebującymi i chęć niesienia pomocy. Dookoła serca znajduje się nazwa naszej organizacji oraz Szkoły wraz z jej logo oraz wizerunkiem patrona Hipolita Cegielskiego.
Wolontariuszami, którzy wzięli udział w konkursie i których pomysły przyczyniły się do powstania logo SKW są: Zuzanna Rakocy, Natalia Mirek, Bartosz Kaczmarek oraz Paweł Mruk. Uczniowie w dniu 5 grudnia br. otrzymali gratulacje, podziękowania, dyplomy oraz upominki. Dzień ten nie został wybrany przypadkowo. To właśnie wtedy obchodzi się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Młodzież zrzeszona w Szkolnym Kole Wolontariatu pomaga chorym, wspiera Samorząd Uczniowski, bierze udział w akcjach charytatywnych, zbiórkach i promuje bezinteresowną pomoc każdemu, kto jest w potrzebie.
Serdecznie zachęcamy uczniów, którzy chcieliby podjąć się pracy na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu. Zgłoszenia można dokonać bezpośrednio u opiekunów: p. A. Banaszak, p. Justyny Bogacz-Mirek oraz p. A. Skrzypek lub za pomocą poczty email: wolontariat@zsrogozno.pl