Rocznica 11 listopada

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości.”
(Józef Piłsudski)

10 listopada 2022r. w ZS im.H.Cegielskiego odbył się uroczysty apel z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Słowa marszałka J.Piłsudskiego były mottem montażu słowno- muzycznego, który przygotowali uczniowie naszej szkoły.

            11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Cała społeczność szkolna uczciła ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Apel, poprzedzony wspólnym wykonaniem hymnu państwowego o godz. 11.11,  okazał się wzruszająca lekcją patriotyzmu.

            Uroczystość przygotowały panie: Romana Węgrzak, Anna Fudzińska, Beata Smarsz i Ewa Lipińska. Słowa uznania należą się recytatorom, którzy wierszem i piosenką uświetnili akademię:

Julia Czyż 

Wiktoria Strachanowska

Żaneta Pawłowska

Justyna Marciniak

Patrycja Markiewicz

Jakub Gradz

Natalia nawrot

Jakub Banasz

Aleksandra Pilecka

Konrad Radke

Bartosz Kaczmarek

Fabian Pilarski

Paweł Mruk