CZYTANIE DLA POKOJU

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasłem przewodnim jest „Czytanie dla pokoju”. Z tej okazji Wolontariusze naszej Szkoły udali się do Przedszkola nr 2 w Rogoźnie, aby czytać dzieciom bajki, w których zło przegrywa a pokój wygrywa. Spośród ogromnego wyboru w literaturze dziecięcej największą popularnością cieszyły się takie klasyki jak „Czerwony kapturek” oraz „Wilk i siedem koźlątek”. Uczniowie przebrani byli za postacie z wymienionych bajek, co dodatkowo wzbogaciło ich występ. Najmłodsi słuchali z ogromną uwagą i przejęciem. Na koniec miała miejsce krótka pogadanka z dziećmi na temat morału, jaki wypływał z każdej przeczytanej opowieści.
Czytanie dzieciom było niezwykłym przeżyciem, szczególnie dla naszych uczniów, którzy jeszcze nie tak dawno sami byli „słuchaczami” w Przedszkolu nr 2. Ze względu na fakt, iż dzieciom, zarówno tym najmłodszym, jak i tym starszym, bardzo podobała się wizyta, jesteśmy pewni, że tego rodzaju spotkania czytelnicze będą miały swój dalszy ciąg.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Przedszkola nr 2, która zgodziła się nas ugościć oraz Paniom Nauczycielkom, które sprawowały w tym czasie opiekę nad przedszkolakami.