Szkolenie wolontariuszy

W dniu 4 października mieliśmy przyjemność gościć dwie przedstawicielki Fundacji „Teraz Wy”, Panią Martynę Ditbrener oraz Panią Magdalenę Lewandowską, które przeprowadziły dla naszych Wolontariuszy szkolenie. Było to niezwykłe spotkanie, podczas którego 14 młodych osób dowiedziało się wiele nie tylko o tym, czym jest wolontariat i jak działają wolontariusze, ale dzięki warsztatom uświadomiło sobie, że w nich samych drzemie wiele dobra, które mogą przekazać innym. Wśród aktywności podczas warsztatów były ćwiczenia ze słuchania siebie nawzajem, umiejętności pracy w grupie czy też tworzenie papierowych wież, czyli zwracania uwagi na podstawy, fundamenty w naszych działaniach oraz ćwiczenie umiejętności kreatywnego myślenia i działania mimo niewielkich nakładów. Jednym z kluczowych zadań było również poznawanie siebie i innych osób, ich mocnych i słabych stron oraz pomysłów i zasobów, jakie mogą wnieść do pracy w szkolnym wolontariacie.

Szkolenie było bardzo ciekawym doświadczeniem i ogromnym motywatorem do podejmowania wysiłku i pracy w Szkolnym Kole Wolontariatu. DZIĘKUJEMY!